Regularna pielęgnacja skóry

Oto kilka najważniejszych wskazówek dotyczących odpowiedniej pielęgnacji skóry w domu, a także kilka ciekawostek i nowości, by zadbać o zdrową i promienną skórę w zaciszu Waszego domu.

REGULARNE OCZYSZCZANIE I NAWILŻANIE

Regularne oczyszczanie i nawilżanie skóry są kluczowe dla utrzymania zdrowego wyglądu skóry. Wybierajcie delikatne środki do mycia twarzy, które nie wysuszają skóry, oraz odpowiednie kremy nawilżające indywidualnie dostosowane do Waszego rodzaju skóry.

CHROŃ SKÓRE PRZED SŁOŃCEM CAŁY ROK!

Nie zapominajcie o ochronie przed szkodliwym promieniowaniem UV, nawet gdy przebywacie w domu. Wybierajcie kosmetyki zawierające filtr SPF, które pomogą chronić Waszą skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.

NOWOŚCI I CIEKAWOSTKI:

  • Technologia LED- nowoczesne lampy LED mogą pomóc w redukcji trądziku, stymulacji kolagenu i poprawie ogólnego wyglądu skóry.
  • Gua Sha i Roller do Twarzy- narzędzia te stają się coraz popularniejsze ze względu na swoje właściwości ujędrniające i pobudzające mikrokrążenie skóry.
  • Kosmetyki DIY- warto eksperymentować z domowymi maseczkami i serum. Wykorzystuj do tego naturalne składniki takie jak miód, zmielona kawa, oliwa z oliwek, aloes czy olej kokosowy.

Pamiętajcie, że każda skóra jest inna, dlatego warto eksperymentować, aby znaleźć najlepsze rozwiązania dla Waszej skóry.

Dbajcie o siebie i swoją skórę, a z pewnością odwdzięczy Wam się ona promiennym wyglądem!

Agnieszka DrosakisRegularna pielęgnacja skóry