Świąteczne „nicnierobienie”

Święta Bożego Narodzenia tuż, tuż, a tu naokoło trochę nerwowej atmosfery zamiast przedświątecznego klimatu, którym każdy z nas powinien się cieszyć. Jeżeli tak jest, to znaczy, że brakuje Ci najważniejszego- zwolnienia i dobrego odpoczynku!!!

Odpoczywać można na różne sposoby i dla każdego z nas słowo to oznacza coś zupełnie innego. Jest jednak kilka sprawdzonych i uniwersalnych zasad, które mogą sprawić, że Twoje tegoroczne święta Bożonarodzeniowe będą lepsze niż poprzednie. Grudzień to czas dużego zamieszania i kończenia spraw niezałatwionych. Mimo to warto wypracować model, bardziej spokojny, bez napięcia i nerwów. Aby dać sobie przestrzeń na prawdziwe świętowanie.

Zasada nr 1

Każdego dnia wygospodaruj choć 15- 30 min. dla samej siebie na nicnierobienie. Zrób sobie swój ulubiony napój, przygotuj pachnące pierniczki i usiądź z ulubioną książką. Nic nie musieć, ale wszystko móc niech będzie mottem miesiąca. Nidzie się nie spieszyć i na nikogo nie czekać. Nie poganiać dzieci i nie zastanawiać się w drodze do pracy czego dzisiaj zapomniałam.  Nie stresować się kolejnym korkiem. Takie świąteczne nicnierobienie jest potrzebne każdemu!

Zasada nr 2

Nie ulegaj presji otoczenia i zrób to, na co masz ochotę. Nie wpadaj w pułapkę tego, co modne. Zrób po prostu to, na co masz w danym momencie największe pragnienie. W przeciwnym razie nici z udanego odpoczynku i nicnierobieniu. Nie myśl o tym, co sobie pomyślą inni, albo, że to zły moment, bo w święta to nie wypada tego robić. To Twój czas i zrób z niego użytek. Pograj w planszówki, wyjdź na spacer z psem, odwiedź znajomych, objedz się łakociami, pośpiewaj kolędy, oglądnij film, który odkładasz od paru miesięcy. Czy nie na tym właśnie polega magia Świąt?

Zasada nr 3

Nie daj się wewnętrznej presji i poczuciu winy. Wewnętrzny stres może przerodzić się w poczucie winy. Możesz mieć poczucie straty czasu na całe to odpoczywanie. Jeżeli tak jest to warto zrobić dwie rzeczy. Pierwszą jest uświadomienie sobie, że odpoczynek to najważniejsza część Twojej pracy i jeżeli tego dobrze nie zrobisz to Twoja wydajność spadnie. Poza tym, święta Bożego Narodzenia przecież od tego są, żeby chwilę odpocząć. To czas refleksji i zadumy. Czas, który spędzamy z najbliższymi. Zdecydowana większość ludzi tak myśli, więc czemu Ty miałbyś tego nie robić.

 

Zachęcam więc do NICNIEROBIENIA, Wesołych Świąt!!!!

Agnieszka DrosakisŚwiąteczne „nicnierobienie”