Typ urody, a własne samopoczucie

Najpopularniejszym typem urody w Polsce jest typ słowiański — blond włosy i piwne lub niebieskie oczy. Każda z nas jednak dąży do określenia swojego typu bardziej szczegółowo, by jak najlepiej podkreślić swoje naturalne atuty. Moda i makijaż pomagają nam w osiągnięciu zadowolenia z własnego wyglądu, a co za tym idzie również podniesienia własnej wartości i pewności siebie. Ważnym jest, by nauczyć się wykorzystywać je na swoją korzyść. Dobranie ich do swojej wyglądu nie zawsze jest proste. Często kryterium wyboru jest intuicyjne, które nie zawsze są dobre dla Twojego typu urody. Analiza kolorystyczna sprawi, że będziesz potrafiła wyróżnić z nich te, które naprawdę ci służą. Najważniejsze aspekty, które musisz wziąć pod uwagę to kolor włosów, oczu i odcień skóry oraz ich zachowanie wraz ze zmianą pór roku. Ten podział typów urody nazywamy podziałem na pory roku i wyróżniamy w nim typ wiosny, typ lata, typ jesieni i zimy.

W internecie istnieje wiele ankiet, które wskażą, którym typem urody jesteś Ty. To pomoże Ci w odpowiedniej analizie Twojej garderoby, dobraniu odpowiedniego makijażu. Sprawdź i zastosuj, a zobaczysz, że podział ten i zastosowanie się do niego może zdziałać cuda!

Pamiętaj jednak, że pory roku to niejedyne zasady, których powinnaś się trzymać, przy dobieraniu najkorzystniejszej kolorystyki, fasonu dla siebie. Możesz też zastosować psychologię kolorów- bawić się barwami, dopasowując je do swojego nastroju lub charakteru. Różne kolory i ich kombinacje będą inaczej wpływać na ciebie, jak i na osoby w twoim otoczeniu. Eksperymentuj niezależnie od swojego typu urody.

Pamiętaj, że warianty urody i analogiczne do nich pory roku są tylko wskazówką. Jeśli masz inne preferencje lub spostrzeżenia na temat swojego ciała, kieruj się swoją intuicją. Moda powinna być zabawą – noś to, w czym czujesz się dobrze. Nie przejmuj się, jeżeli nie potrafisz określić, jaki masz typ urody. Nie sposób podzielić wszystkich ludzi świata na 4 kategorie. Być może twój wygląd jest całkowicie unikalny. W takim przypadku żadne zasady cię nie ograniczają.

Powodzenia w eksperymentowaniu!

Agnieszka DrosakisTyp urody, a własne samopoczucie