Lifting dzięki niciom PDO

Co to jest zabieg nićmi PDO?

Zabieg z nićmi PDO to prosty, bezbolesny i bezinwazyjny sposób aby zatrzymać proces starzenia się skóry. Nici to syntetyczne włókna stworzone z polidioksanonu, które można zaliczyć do stymulatorów tkankowych. Składają się z jednego lub dwóch skręconych, stałych włókien, które po pewnym czasie rozpuszczają się w tkance. Wprowadzenie nici stymuluje produkcję nowego kolagenu powodując łączenie naturalnego kwasu hialuronowego, dzięki czemu skóra staje się bardziej świetlista, gładsza, zmarszczki znikają, wzmocnieniu ulegają obwisłe tkanki – następuje lifting skóry. Efekty zabiegu utrzymują się nawet do 3 lat. Pierwszy efekt poprawy wyglądu skóry uzyskuje się już po 3-4 tygodniach. Znaczna poprawa widoczna jest po 2-3 miesiącach. Jest to doskonały sposób na poprawę urody. Uzyskujemy efekt odmłodzenia skóry bez użycia skalpela.

Dla kogo dedykowane są nici PDO?

Najlepsze efekty uzyskają pacjenci w wieku 30 – 65 lat.

Wprowadzając nici PDO ogranicza się siłę mięśni mimicznych twarzy i uzyskuje efekty estetyczne zbliżone do podania toksyny botulinowej – relaksacja mięśni i wygładzenie rysów twarzy. Efekt estetyczny jest bardziej naturalny, niż po podaniu toksyny botulinowej, ponieważ nie unieruchamiamy mięśni mimicznych, a wpływamy jedynie na osłabienie ich działania.

Jak wygląda zabieg?

Przed zabiegiem przeprowadzana jest konsultacja lekarska, podczas której lekarz omawia szczegółowo zasadę działania i przebieg zabiegu. Cały zabieg, wraz z przygotowaniem, trwa w zależności ile nici zostanie wprowadzonych do skóry, ale nie więcej niż 30 minut. Poddawany obszar w pierwszej kolejności jest znieczulany kremem, po czym wykwalifikowany personel implantuje nici w obszary skóry, które potrzebują liftingu.

Jakie są zalety zabiegu z nićmi PDO?

  • dają długotrwałe efekty liftingujące,
  • są bezpieczne,
  • zabieg jest prawie bezbolesny,
  • łatwy w aplikacji.
Agnieszka DrosakisLifting dzięki niciom PDO