Przebarwienia skórne

Przebarwienia skórne na twarzy to zaburzenia związane z pigmentacją skóry. Pigmentacja, inaczej występowanie barwnika w skórze, jest bezpośrednio powiązana z brunatnym barwnikiem tzw. melaniną.

Melanina ma jedną kluczową rolę w naszym organizmie, której głównym zadaniem jest ochrona DNA komórek naskórka przed słońcem, a właściwie promieniowaniem ultrafioletowym. Melanina jest polimerem wytwarzanym przez melanocyty w procesie melanogenezy. Melanocyty, oprócz syntezy melaniny, mają również za zadanie rozprowadzać ją do komórek naskórka. Dzięki temu skóra jest zabarwiona jednolicie.

Gdy dochodzi do zaburzeń melaniny w skórze melanocyty mogą gromadzić się w skupiska, nieprawidłowo dystrybuować barwnik lub produkować jego nadmierną ilość. W ten sposób tworzą się ciemniejsze plamki, piegi oraz przebarwienia. Dzieje się tak również na skutek

  • zmian hormonalnych (ciąża, antykoncepcja),
  • stanów zapalnych (trądzik, łuszczyca),
  • nadmiernej ekspozycji na słońce
  • lub mogą mieć podłoże genetyczne.

Dzięki medycynie i kosmetologii profesjonalnej usuwanie plam i przebarwień skórnych jest możliwe i efektywne. Najbardziej skuteczne są zabiegi u kosmetyczki i dermatologa. Najpopularniejsze są laseroterapie oraz peelingi chemiczne- kwasy, które poza złuszczaniem naskórka także stymulują skórę do regeneracji. Laserowe terapie zwalczają przebarwienia skórne światłem o wysokiej energii. Najłagodniejsze z terapii działają na wierzchniej warstwie skóry, a najbardziej agresywne przenikają w głąb.

Dzięki kolorowym kosmetykom profesjonalnym możemy również ukryć najbardziej widoczne zmiany skórne. Jednym z nich jest kamuflaż w kremie firmy Malu Wilz – wodoodporny krem do zadań specjalnych, z którymi nie poradzą sobie tradycyjne techniki i podkłady. Kamuflaż ukryje wszystkie problemy skórne takie jak naczynka, przebarwienia pigmentacyjne, naczyniaki, sińce, wylewy, tatuaże. Dzięki możliwości mieszania ze sobą kolorów można dopasować absolutnie do każdego odcienia skóry osiągając wodoodporny, nieścieralny makijaż, który sprawdzi się w każdych ekstremalnych warunkach np. sesji zdjęciowych, czy w basenie.

Pamiętaj, że od teraz Twoje przebarwienia skórne nie są dla nas problemem!

Agnieszka DrosakisPrzebarwienia skórne