Gabinet Kosmetyki Profesjonalnej w Gdańsku

W Gabinecie nie boimy się wyzwań, jakie przed współczesną nauką stawiają skóry dojrzałe i z problemami. Wykwalifikowany zespół kosmetyczek podejmuje się pielęgnacji skóry wiotczejącej, tracącej na jędrności, z wszelkiego typu przebarwieniami, a także trądzikowej czy tak zwanej skóry wrażliwej lub z rozszerzonymi naczynkami.
Za każdym razem dokonujemy wnikliwej, indywidualnej oceny stanu skóry, by możliwie najlepiej dobrać sposób jej pielęgnacji. I wreszcie, co chyba najważniejsze, opracowujemy szczegółowy plan pomocy skórze już poza Gabinetem, bo przecież długotrwałe efekty możliwe są jedynie dzięki codziennej trosce.

W naszej pracy wspomagają nas najlepsi.

MARY COHR PARIS

Filarem kosmetyki pielęgnacyjnej w Gabinecie jest francuska firma Mary Cohr Paris, której kosmetyki stworzono z myślą o możliwie największej symbiozie człowieka z naturą. Pozwalają one czerpać naszej skórze składniki odżywcze z najbezpieczniejszych źródeł, jakimi są pieczołowicie wyselekcjonowane rośliny. Szczególne miejsce w Gabinecie zajmuje Catio Vital Lift II, wyjątkowe urządzenie do pielęgnacji twarzy, które łączy w sobie trzy funkcje – termiczną, jonizacyjną i elektrostymulującą:

MEDIDERMA

MediDerma jest hiszpańską firmą dermatologiczną stworzoną przez praktykującego lekarza dermatologa Gabriela Serrano Sanmiguela, który od ponad 20 lat specjalizuje się w Produktach do Użytku Profesjonalnego. Swoją drogę rozpoczął od peelingów chemicznych z czasem włączając najnowsze osiągnięcia – peelingi z dodatkiem odpowiednich związków chemicznych w zależności od potrzeb, typu skóry i problemu oraz uzupełniające produkty liposomowe.
Pilingi firmy MediDerma pozwalają nam na zaspokojenie potrzeb każdego Gościa Gabinetu.

NAMITO

SELVERT THERMAL

Produkty szwajcarskiej firmy Selvert Thermal są odpowiedzialne w Gabinecie za kosmetykę leczniczą. Przeznaczone dla skór alergicznych, nadwrażliwych, problemowych, niezwykle wymagających, w rewelacyjny sposób wpływają na zakłóconą gospodarkę wodną naszej epidermy, skutecznie walczą z trądzikiem różowatym, świetnie sprawdzają się po chemioterapii, po silnych kuracjach antybiotykowych i ingerencjach chirurgicznych, w tym zabiegach z zakresu medycyny estetycznej (operacje plastyczne, ostrzykiwania, dermabrazje). Kosmetyki tej firmy powstały na bazie nowej koncepcji pielęgnacji skóry, polegającej na stymulowaniu układu odpornościowego, tak by zapewnić naturalny cykl odbudowy tkanek. Procesowi "samoleczenia" organizmu towarzyszą borowiny, minerały i wody termalne. Na szczególną uwagę zasługuje ekstrakt z białka ślimaka. Ślimak Helix Aspersa produkuje wydzielinę, dzięki której potrafi zregenerować uszkodzenia skóry i skorupki spowodowane przez środowisko. Ów specyficzny ekstrakt zawiera: naturalne antybiotyki, kolagen, elastynę, alantoinę, witaminy, kwas glikolowy, proteazę oraz enzymy. Szwajcarscy uczeni z firmy Selvert Thermal wyekstrahowali z niego substancję o nadzwyczajnych właściwościach, rewelacyjnie wpływającą na naprawę mechanizmów naturalnej regeneracji skóry. Wzmacnia on działanie struktur komórkowych w procesach odnowy, dzięki czemu jest ona o wiele skuteczniejsza.

Kosmetyki linii Selvart Thermal zabezpieczają specjalne opakowania oraz dokładnie określony czas zużycia od momentu ich otwarcia. Selvert Thermal Dermatologique podaje gotowe schematy zabiegów, ale dzięki oddzielnym preparatom do stosowania w domu można stworzyć pełny, zindywidualizowany program pielęgnacji każdej, nawet najbardziej trudnej skóry.

Zastosowanie: Zabiegi odnawiające Selvert Thermal

MEZOTERAPIA Z UŻYCIEM OSOCZA BOGATOPŁYTKOWEGO

Zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego z Twojej własnej krwi ma na celu biostymulację komórek skóry. Osocze zawiera komórki i czynniki wzrostu z Twojej krwi, które pobudzają skórę do regeneracji, dzięki czemu odzyskuje ona młodzieńczą witalność. W efekcie staje się ona gładsza, bardziej elastyczna i wyraźnie młodsza. Osocze jest przy tym produktem w 100% biokompatybilnym bez ryzyka nietolerancji, alergii czy innych reakcji immunologicznych a rewitalizacja skóry twarzy możliwa jest dzięki, tzw. Autologicznej Odnowie Komórkowej (ACR - Autologous Cellular Regeneration). ACR to regeneracja komórek skóry dzięki działaniu własnych czynników wzrostu i komórek macierzystych.

Zabieg działa poprzez aktywację płytek krwi zawartych w osoczu bogatopłytkowym do produkcji specyficznych czynników wzrostu, które:

Podawanie osocza w zmarszczki uruchamia proces, którego zadaniem jest stymulowanie komórek macierzystych do namnażania oraz pobudzanie fibroblastów do wytwarzania nowego kolagenu, co ma doprowadzić do regeneracji i odnowy skóry, jej nawilżenia i odmłodzenia. Proces starzenia się naszej skóry związany jest bowiem ze spowolnieniem odnowy komórek naszego ciała i ich zmniejszoną zdolnością regeneracji.

EFEKTY, KTÓRE MOŻEMY UZYSKAĆ DZIĘKI ZABIEGOWI TO

W zabiegu pobudzamy komórki własnego organizmu do regeneracji. Dajemy komórkom naszej skóry sygnał do odnowy i rewitalizacji.

Zabieg z użyciem osocza przeprowadzany w gabinecie to proces dość szybki i prosty. W pierwszej fazie lekarz pobierze 10 ml Twojej krwi do specjalnej probówki, którą następnie poddaje się wirowaniu w specjalnej wirówce. W ciągu 10 minut następuje oddzielenie erytrocytów i leukocytów od osocza zawierającego płytki krwi. Następnie za pomocą specjalnego filtru lekarz oddzieli PRP od frakcji niepotrzebnej. Tak przygotowane PRP zostaje podane podczas zabiegu.

Zabieg z użyciem osocza można wstrzykiwać do skóry na różne sposoby. Z zastosowaniem klasycznej techniki mezoterapii, bądź też liniowo, wzdłuż zmarszczki lub fałdu skóry.